Grafik Tasarım Bölümü

Tanıtım

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Grafik Tasarımının başlıca ilgi alanı görsel iletişim sanatıdır. Bir grafik tasarımcının işi harf, rakam, figür ve resim gibi görsel elemanları organize ederek kitlelere mesaj iletmektir. İletişimi sağlamak için logo, afiş, billboard, ambalaj, dergi, kitap, üç boyutlu görselleştirmeler, illustrasyon, animasyon ve web sayfası benzeri ürünler tasarlanır.

Toplumun sürekli değişen isteklerini karşılayabilmek için, Grafik Tasarım Bölümü dersleri sosyal, kültürel ve artistik bir temel oluşturacak şekilde planlanır. Öğrencilerin fotoğraf, illustrasyon, tipografi, basım teknikleri ve haraketli görüntü gibi tasarımın farklı dallarıyla ilgili olmanın yanında, sosyoloji ve psikoloji gibi sosyal bilimleri de tanımaları gerekmektedir. Çağdaş teknoloji gereğince, bilgisayar destekli dersler bölüm eğitiminin birinci senesinden itibaren başlamaktadır. Grafik Tasarım Bölümü, öğrencilerini meslekleri ile ilgili profesyonel bir bakışa sahip olan, yaratıcı tasarımcılar olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölümden mezun olan grafik tasarımcılar; grafik sanat atölyelerinde, reklam ajanslarında, sanayi kuruluşlarının Ar-Ge birimlerinde, ayrıca basın- yayın sektörleri ile interaktif uygulama, sergileme, bilgilendirme alanlarında tasarımcı olarak faaliyet gösterebilirler.

Anabilim Dalları:

  1. Grafik Tasarım Anabilim Dalı
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin